Intervencija - Industrijski požar

16:27 21.12.2015

GORI V RAZVOJNEM CENTRU,FRANCETA PRESERNA 63,JESENICE --Posilja: ReCO-112

Sodelovali smo z 12imi gasilci. Gorelo je v hali kjer izdelujejo čolne. Požar je bil pogašen hitro, predvsem zaradi lastnika, ki je požar odkril zelo hitro in reagiral pravilno. Zaprl je notranja vrata in tako zaprl dotok zraka oz. kisika do požara, zato se je požar širil veliko počasneje. Vendar pa je bilo na koncu zaradi zelo gostega in črnega dima potrebno daljše prezračevanje.

Intervencija - Požar v naravi, Jelen Kamen

V nedeljo ob 20:08 smo dobili poziv: POZAR V NARAVI NA JELENKAMNU POVEZI SE Z GARS --Posilja: ReCO-112 (Aktivirani so bili tudi PGD Koroška Bela in PGD Javorniški Rovt)
Izvozili smo z 10imi člani. Požar smo pogasili do približno polnoči. Na požarni straži je ostalo 5 naših članov. Ob 2h ponoči so se vrnili v dolino.

Ob 3:41 pa: PONOVNO POZAR NA JELENKAMNU --Posilja: ReCO-112
Izvozili smo s s7imi člani. Požarna straža je ostala na terenu do jutra. Dopoldne je pomagalo tudi 6 članov PGD Javorniški Rovt.

Intervencija se je zaključila predvidoma ob 14:00 v ponedeljek.

Ob tem primeru bi radi poudarili, da pazite kam odvržete cigaretne ogorke in kje v naravi kurite! Zaradi pomanjkanja dežja in odpadlega suhega listja je v gozdu zelo suho!

Na pomoč!

Orientacija 2015

Dodane so fotografije iz orientacije, registritrani člani si jih lahko ogledate v galeriji.

Intervencija - Tunel Karavanke

3.5.2015 16:38 JESENICE

Ob 16.38 se je v predoru Karavanke, občina Jesenice, v odstavni niši na približno 1900 metrih v smeri Avstrije ustavilo osebno vozilo, iz katerega se je kadilo. Gasilci GARS Jesenice so na kraju ugotovili, da gre za odpoved turbine, do požara pa ni prišlo. Gasilci so vozilo pregledali, ga odstranili v stranski predor in pregledali predorsko cev ter nudili pomoč vlečni službi pri nalaganju pokvarjenega vozila. Aktivirani so bili tudi gasilci PGD Jesenice, Hrušica, Koroška Bela, Blejska Dobrava, Zabreznica, Smokuč.

K sreči posredovanje prostovoljnih društev ni bilo potrebno.

Screenshot_2015-05-03-20-26-22.jpg

Intervencija - požar na balkonu

Požari v stanovanjskih stavbah - 3.4.2015 9:24

Ob 9.23 je zagorelo na balkonu v četrtem nadstropju stanovanjske stolpnice na cesti Maršala Tita na Jesenicah. Posredovali so gasilci GARS Jesenice, ki so pogasili omare na balkonu, odstranili zgoreli material, prezračili stanovanje in stopnišče.
----
Na intervenciji smo sodelovali tudi PGD Jesenice z 7 člani. Očistili smo ostanke požara na balkonu. Požar je bil ob našem prihodu že pogašen.

Dodane fotografije

Na delu namenjenem članom so dodane naslednje fotografije:

2015-03-06 Občni zbor - Mladina
2015-03-07 Mladina kviz
2015-03-07 Občni zbor

Občni zbor 2015

Vabljeni na naš občni zbor, ki bo 7.3.2015 ob 19 uri v garaži našega društva.

Dnevni red:

1. Otvoritev in pozdrav gostov
2. Izvolitev organov občnega zbora
3. Poročilo o delu društva za leto 2014
4. Poročilo verifikacijske komisije
5. Razprava na poročila, nagovori gostov in potrditev poročil
6. Predlog programa dela in finančnega plana za leto 2015
7. Izvolitev delegatov za občni zborg GZ Jesenice
8. Svečana razglasitev novih članov
9. Podelitev priznanj in napredovanj
10. Razno in zaključek

tchipachipa.gif tchipachipa.giftchipachipa.gif

SMUČARSKO TEKMOVANJE

Gasilska zveza Jesenice, v sodelovanju z GPO in GARS, organizira smučarsko tekmovanje, ki bo v PETEK, 13. februarja 2015 s pričetkom ob 1830 uri, na smučišču v Mojstrani. Delitev štartnih številk in smučarskih kart bo eno uro pred pričetkom tekmovanja (od 1730 dalje). Razglasitev rezultatov bo po končanem tekmovanju, predvidoma ob 2100 uri.
Vsak tekmovalec, ob prevzemu štartne številke, dobi tudi karto za žičnico, ki jo plača na mestu. Mlajši otroci (predšolski), ki smučajo v spremstvu staršev, karte ne potrebujejo.

Do letnika 2000 – OTROŠKA NOČNA – 8 €
Od letnika 1999 – ODRASLA NOČNA – 10 €

Tekmujejo lahko člani PGD in GARS ter njihovi družinski člani.

Prijave za tekmovanje se pobirajo v PGD, na GZ pa jih sporočite najkasneje do ČETRTKA, 12. februarja 2015 do 1200 ure.

Čaj ter medalje so zagotovljene.
Vsako PGD prispeva 10 nagrad, ter po tri člane - ice, za pomoč, na dan tekmovanja.

Naročanje in pomerjanje uniform in posameznih delov oblačil

V petek 6. februarja bo ob 18:00 uri naročanje in pomerjanje svečanih oblek v sejni sobi PGD. Vabljeni vsi, ki jih želite naročiti oziroma potrebujete kakšen del obleke. Pogoji so enaki kot vedno. Polovico prispeva PGD, polovico pa vsak sam. Možno je tudi plačevanje v več obrokih. Okvirna cena celotne uniforme znaša približno 250 evrov.

Zahvala - koledarji 2015

Zahvaljujemo se vsem občanom, kateri ste pomagali našemu gasilskemu društvu s prostovoljnim prispevkom za koledar.

V kolikor bi še kdo želel pomagati, ali pa bi rad imel naš koledar nas lahko kontaktira na e-pošto: pgd.jesenice@gmail.com

Slika:/slike/koledar2015.jpg

Z gasilskim pozdravom Na pomoč!

Pojdi na stran  1 2 3